Policjant CBŚP

Codziennie w mediach głównego nurtu występują rzekomi niezależni eksperci od spraw szczepień.Oto lista ekspertów:

Konflikt interesóœ
Konflikt Interesów

Prof.dr hab. Robert Flisak-prezes-konsultacje i fundusze na badania od AbbVie, Gilead,Merck i Roche

Prof.dr hab.Małgorzata Pawłowska-wiceprezes-konsultacje od AbbVie,Merck,and Roche oraz fundusze na badania od AbbVie i Roche.

Prof.dr hab.Krzysztof Tomasiewicz-wiceprezes-konsultacje od AbbVie,Alfa Wasserman,BMS,Gilead,Janssen,Merck i Roche oraz fundusze na badania od AbbVie,BMS,Gilead,Janssen,Merck i Roche.

Prof.dr.hab.Michał Garlicki-konsultacje od AbbVie,Bristol-Myers,Squibb,Gilead,GlaxoSmithKline,Janssen,Roche,Sanofi Pasteur oraz fundusze na badania od Amgen,Janssen i Pfizer.

Prof.dr. hab.Waldemar Halota-konsultacje od AbbVie,BMS,Gilead,Janssen,Merck,Roche oraz fundusze na badania od AbbVie,Gilead i Roche.

Prof.dr.hab. Anna Piekarska-konsultacje od AbbVie,Gilead,Merck i Roche.

A teraz słynny celebryta telewizyjny:

Prof.dr.hab. Krzysztof Simon-konsultacje i wykłady sponsorowane od AbbVie,Gilead i Merck,konsultacje od Alfa-Wassermann,Novartis,Lilly i Bayer oraz fundusze na badania od AbbVie,Allergan,Bayer,EISAI,Gilead,Intercept i Pfizer.

Dr hab.Jerzy Jaroszewicz-konsultacje od AbbVie,Gilead i Roche,i jest rzecznikiem dla AbbVie,Alfasigma,MSD,Gilead i PRO.MED.CS.

Jak widać dla w/w konflikt interesów nic nie znaczy. Oczekujemy o w/w odpowiedzi i wytłumaczenia się jak to jest naprawdę

Dlatego apelujemy do przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego (Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych) o nieuprawianie kryptoreklamy wadliwie przebadanych preparatów genetycznych.

Powyższe zestawienie zostało przygotowane przez Stowarzyszenie Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN.