Kryminalni

Do starszej kobiety zadzwoniła fałszywa policjantka,która miała przygotowywać operację ujęcia przestępców,ale aby dokonać zatrzymania fałszywa policjantka potrzebowała kosztowności starszej Pani. Kobieta przekazała przestępcy udającemu policjanta monety o wartości 1.2 miliona złotych.

Do przestępstwa doszło w piątek kiedy to do  do 92-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako policjantka Małgorzata Żmuda.Fałszywa policjanta przekonała 92 latkę,że bierze udział w akcji która ma rozpracować szajkę przestępców -oszustów. Ale jak stwierdziła potrzebuje pomocy starszej Pani- mówi komisarz Gołębiewski z KMP w Lublinie

Precjoza dokładnie monety miały być później zwrócone

Kobieta podająca się za fałszywą policjantkę poprosiła  aby 92-latka przekazała swoje oszczędności ,funkcjonariuszom do wykorzystania w akcji ujęcia oszustów.  Fałszywa policjantka zapewniała poszkodowaną,że kosztowności zostaną Jej oddane. Starsza Pani na swoje nieszczęście uwierzyła fałszywej policjantce i jej zmyślonej historii.

Poszkodowana na prośbę oszustki podjęła ze skrytki bankowej zdeponowane oszczędności:monety w postaci rubli i dolarów

Kiedy kobieta zorientowała się,że padła ofiarą oszustwa zgłosiła się do KMP Lublin.Wartość utraconych monet szacuje się na 1.2 miliona złotych- mówi kom.Gołębiewski

Lubelska policja poszukuje sprawców i przypomina,że policja nigdy nie prosi o przekazywanie  jakichkolwiek pieniędzy czy kosztownośći.