Marcin Bustowski

W Sierpniu 2020 spółka Animex Food wystąpiła do sądu z aktem oskarżenia przeciwko Marcinowi Bustowskiemu o wprowadzanie w błąd konsumentów.

 

Marcin Bustowski Działacz Związku Zawodowego Rolników RP oskarżał spółkę w mediach społecznościowych o wprowadzanie do obiegu szkodliwej żywności, w której stwierdza przekroczenie norm azotynów i azotanów. Wg spółki były to opinie krzywdzące, nieprawdziwe, nierzetelne i zniesławiające. Sąd ostatecznie opowiedział się po stronie Bustowskiego.

 

Marcin Bustowski, jawnie informował w mediach społecznościowych iż wyroby mięsne wytwarzane przez producenta min.parówki Berlinki,oraz schab zawierają przekroczone normy zawartch w nich konserwantów azotyn oraz azotan “TRUJĄ” konsumentów a w szczególności dzieci,przez co stwarzają zagrożenie dla zdrowia oraz życia konsumentów i co najgorsze wywołują choroby nowotworowe.

Animex twierdził iż działania p.Bustowskiego narażają spółkę na utratę zaufania konsumentów. Animex próbował twierdzić iż takie działania i twierdzenia Marcina Bustowskiego  nie są  zgodne z prawdą,ponieważ wszystkie produkty spełniają wszystkie normy.

 

W minioną środę na w jednym z sądów w Warszawie była procedowana sprawa Animexu przeciwko Marcinowi Bustowskiemu. Towarzyszyło mu ok. 250 osób, wspierających jego działania. Sąd postanowił, że pozwany jest niewinny zarzucanych mu czynów. – Sąd orzekł, że moje działania odbywają się w interesie społecznym, profilaktyce zdrowotnej i ochronie narodu polskiego. Takie było stwierdzenie sądu. Cieszy, że w Polsce są jeszcze polscy sędziowie, choć spodziewam się, że Animex odwoła od tego wyroku. Sąd w swoim orzeczeniu w dużej mierze opierał się o raport Najwyższej Izby Kontroli, który mówi o znacznych przekroczeniach szkodliwych dodatków do żywności. Zaczyna się zresztą debata na ten temat, o czym może świadczyć posiedzenie niedawnej senackiej komisji rolnictwa. Jak to się wszystko ma w kontekście wypowiedzi byłego ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który po moich publikacjach zwołał konferencję prasową i przekonywał jaką to mamy zdrową i bezpieczną żywność w Polsce. Wyrok sądu temu zaprzecza. Przecież jeden z senatorów PiS powiedział, że Polacy są truci. Jeszcze nie mam wyznaczonych terminów rozpraw, ale czekają mnie kolejne rozprawy w podobnej tematyce. Jedna, to kolejna z Animeksem, a druga z Agri Plusem – mówi Marcin Bustowski, komentując środowe orzeczenie warszawskiego sądu.