Dziennik Wschodni

W sobotę o 7 rano , likwidator spółki Corner Media która wydaje  „Dziennik Wschodni”, w  siedzibie redakcji zajmuje dokumentację oraz wymienia zamki w drzwiach. Dodatkowo Likwidator mianuje nowego redaktora naczelnego, którym zostaje Paweł Puzio. Wicenaczelna redakcji Agnieszka Mazuś otrzymuje wypowiedzenie. Paweł Puzio twierdzi iż gazeta będzie wydawana bez przerwy.

Likwidator spółki Corner Media Leszek Kukawski  pojawił się w sobotę ok. godz. 7 rano wraz z ochroniarzami i policjantami w siedzibie „Dziennika Wschodniego”. 

Kilka dni wcześniej został zwolniony naczelny Krzysztof Wiejak, przez Kukawskiego. Dziennikarze aby dostać się do redakcji musieli wchodzić przez okno jak relacjonuje Agnieszka Mazuś. Jak twierdzi likwidator  Kukawski  zdecydował się na takie działania, ponieważ przez ostatni miesiąc pracownicy gazety uniemożliwiali mu dostęp do dokumentacji firmy, do której powinien mieć wgląd jako likwidator wyznaczony przez sąd.

Paweł Puzio zostaje  nowym naczelnym „Dziennika Wschodniego”  którego powołuje Leszek Kulawski-warto nadmienić iż Paweł Puzio był wcześniej dziennikarzem Dziennika Wschodniego.

Czyżby to koniec niezależnych mediów w Lublinie? Tak naprawdę to czas zweryfikuje. 

Sprawie będziemy się przyglądać.