Wczoraj po raz pierwszy na drogach powiatu chełmskiego prowadzone były kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. W ciągu dwóch godzin funkcjonariusze ujawnili 11 wykroczeń. Jedno z nagrań obrazuje moment wyprzedzania kilku pojazdów, w tym ciężarowego, przez trzy inne samochody osobowe w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania. Wszystkie trzy auta zostały zatrzymane do kontroli drogowej, a kierujący nie uniknęli konsekwencji.

Trzy samochody osobowe wyprzedzają tira.

Wczoraj na drodze krajowej numer 12 w miejscowości Chojno Nowe Pierwsze w gminie Siedliszcze funkcjonariusze z “drogówki” prowadzili swoje działania. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z wykorzystaniem drona kontrolowali z powietrza zachowania kierowców na drodze. Jednocześnie w obu kierunkach drogi znajdowały się patrole policjantów chełmskiej drogówki.

W ciągu dwóch godzin funkcjonariusze ujawnili 11 wykroczeń. Wszystkie zostały zauważone z powietrza i zarejestrowane, a kierujący pojazdami zatrzymani do kontroli drogowej. Jedno z nagrań obrazuje moment wyprzedzania kilku pojazdów, w tym ciężarowego, przez trzy inne samochody osobowe w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania. Wszystkie trzy auta zostały zatrzymane do kontroli drogowej, a kierujący nie uniknęli konsekwencji.

Kontrolowani kierowcy zaskoczeni byli całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu działań z powietrza. Były to pierwsze tego typu działania na drogach powiatu chełmskiego. Jednak mając na względzie bezpieczeństwo ruchu drogowego będą one na pewno powtarzane.

 

 
 

 Pobierz plik (format mp4 – rozmiar 33.87 MB)