Jazda zakończyła się na drzewie

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji odpowie 30-letni mieszkaniec Ostrołęki. Mając ponad promil alkoholu w organizmie kierował golfem. W miejscowości Uhnin stracił panowanie nad pojazdem a następnie dachował uderzając w przydrożne drzewo. Teraz poniesie konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania.

W weekend funkcjonariusze parczewskiej komendy najechali na zdarzenie drogowe  w miejscowości Uhnin (gm. Dębowa Kłoda). Jak ustalili mundurowi kierujący VW Golf Plus   stracił panowanie nad pojazdem zjechał pojazdem na pobocze drogi w następstwie czego  uderzył w przepust drogowy i  dachował uderzając w przydrożne  drzewo. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad  promil alkoholu w organizmie Policjanci zatrzymali już nietrzeźwemu kierującemu prawo jazdy. 30-latek został zatrzymany i osadzony w PDOZ. Teraz mężczyzna  odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi mu do 2 lat więzienia. Będzie musiał się także liczyć z orzeczeniem wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną połączoną z  zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie 5 tys. zł.

Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli Policji i licznych działań prewencyjnych, wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu!