Śmiertelne potrącenie w Niemcach

Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło dziś nad ranem w miejscowości Niemce. Kierujący dostawczym busem potrącił mężczyznę, który nagle wtargnął na jezdnię. Pomimo prowadzonej na miejscu wypadku reanimacji, życia 74-latka nie udało się uratować.

Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 5 rano w miejscowości Niemce na drodze krajowej numer 19. Jak ustalili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMPw Lublinie, kierujacy samochodem dostawczym marki Volkswagen LT 33-letni obywatel Ukrainy, jadąc od Lublina w kierunku Lubartowa potrącił mężczyznę, który nagle wtargnął na jezdnię.

Pomimo prowadzonej reanimacji, pieszy zmarł na miejscu wypadku. Na czas prowadzonych przez policjantów oględzin, droga była zablokowana, a pojazdy kierowano na objazdy.

Jak ustalili policjanci, do tego wypadku doszło w terenie niezabudowanym, poza przejściem dla pieszych, a pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Policjanci apelują: zmienne o tej porze roku warunki atmosferyczne, opady, czy częste mgły to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Szczególnie narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych są piesi i rowerzyści – grupa niechronionych uczestników ruchu rogowego. Apelujemy o rozwagę na drodze, przypominając, że nawet drobny element odblaskowy może uratować życie.

 

Śmiertelne potrącenie w Niemcach
Śmiertelne potrącenie w Niemcach