Pijany Kierowca

Wczoraj policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali pijanego 41-latka podróżującego passatem po przekroczeniu przez niego dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Wola Uhruska ma w organizmie prawie promil alkoholu.

Wczoraj tuż przed godziną 18 policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli w miejscowości Siedliszcze pijanego kierującego passatem. 41-latek z gminy Wola Uhruska przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość o prawie 30 km. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierowca ma w organizmie prawie promil alkoholu.

Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.  Grozi mu  do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami. Dodatkową konsekwencją jest to, że 41-latek będzie musiał zapłacić co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

To nie jedyny pijany kierowca, który wczoraj zdecydował się na jazdę autem pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Po godzinie 8:00 Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 37-letniego kierowcę toyoty, u  którego badanie alkomatem wykazało stan po użyciu. Mężczyzna również będzie tłumaczył się przed sądem za swoje postępowanie.

Przypominamy, że alkohol prowadzi do wielu wypadków drogowych. Jeden niewłaściwy wybór może spowodować bardzo przykre konsekwencje zarówno kierującemu jak i osobie poszkodowanej. Dlatego apelujemy, aby jeśli wybieramy się do rodziny lub znajomych gdzie będziemy spożywać alkohol zaplanujmy sobie bezpieczny powrót do domu. Pamiętajmy też, że na drugi dzień po „zakrapianej” kolacji również lepiej nie wsiadać do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie kolejnego dnia. Dlatego pamiętajmy nie warto ryzykować i jeżeli spożywałeś alkohol, nie wsiadaj za kierownicę.