Piwo Ukradł puszkę

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży puszki z pieniędzmi, która znajdowała się w jednym ze świdnickich sklepów. Łupem złodzieja padła kwota 1000zł. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut w sprawie do którego się przyznał. Z uwagi na fakt, że był już karany za kradzieże będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

W środę do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiła się właścicielka sklepu spożywczego ze Świdnika, która złożyła zawiadomienie o tym, że jeden z klientów podczas zakupów zabrał z lady puszkę należącą do fundacji, w której znajdowały się datki w kwocie 1000zł. Całość zdarzenia została zarejestrowana przez kamery monitoringu.

Policjanci ustalili dane sprawcy i jeszcze tego dnia  został zatrzymany. Okazał się nim być 50-letni mieszkaniec Świdnika. W chwili zatrzymania miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. 50-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego dopiero w dniu wczorajszym możliwe było przeprowadzenie z nim czynności. Został przedstawiony mu zarzut, do którego się przyznał. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. W przeszłości był już karany za kradzieże.