Puławy siekiera groźby

Siekiera w akcji. Mieszkaniec gminy Janowiec odpowie za groźby z użyciem siekiery. Mężczyzna zareagował w ten sposób na zwrócenie mu uwagi, że blokuje swoim samochodem wyjazd z parkingu. Został zatrzymany przez kryminalnych, a następnie przesłuchany w charakterze podejrzanego. Postanowieniem prokuratora 70 latek został objęty dozorem policyjnym.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Puławach. Zgłaszający poinformował, że nieznany mężczyzna grozi mu, używając słów wulgarnych i wymachując w jego kierunku siekierą. Sytuacja miała mieć miejsce na parkingu w centrum miasta. Agresor miał również próbować wjechać samochodem w zgłaszającego.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili,  że do zdarzenia doszło po tym, jak zgłaszający zwrócił uwagę kierowcy citroena, że zablokował swoim samochodem wyjazd z parkingu. Kierowca citroena najpierw nie zareagował, a następnie zaatakował zgłaszającego używając słów wulgarnych i wymachując w jego kierunku siekierą, którą wyjął z bagażnika. Puławianin wycofał się z parkingu i zadzwonił na numer alarmowy, wzywając Policję. Kierowca citroena próbował jeszcze wjechać w niego samochodem podczas opuszczania parkingu, po czym odjechał.

Niedługo po zgłoszeniu, kryminalni ustalili dane agresora i go zatrzymali. Okazał się nim być 70 latek z gminy Janowiec. Policjanci zabezpieczyli także siekierę, którą mężczyzna woził w samochodzie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego, mieszkaniec gminy Janowiec został przesłuchany, a następnie doprowadzony do prokuratury w Puławach. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Agresynemu 70 latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.