Zderzenie kierujący

Zderzenie jednośladu i samochodu osobowego .Kierujący audi wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Po zderzeniu pojazdów pomocy medycznej potrzebował 34-letni kierujący jednośladem. Na szczęście, po badaniach okazało się, że nic doznał poważniejszych obrażeń. Tym razem skończyło się na niegroźnych potłuczeniach. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Wiosna to pora roku, kiedy sezon rozpoczynają miłośnicy jazdy motocyklami. Zwracajmy, więc uwagę na fanów „dwóch kółek”.

Wczoraj tuż po godzinie 18:00 dyżurny zamojskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło na drodze wojewódzkiej w miejscowości Złojec (gmina Nielisz). Skierowani tam policjanci wstępnie ustalili, że kierujący audi wyjeżdżał z terenu parkingu przy sklepie. Włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą wojewódzką motocykliście, doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Kierującego hondą 34-latka z Zamościa załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie doznał on poważniejszych obrażeń.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że motocyklista był trzeźwy. Trzeźwy był również kierujący audi, 67-letni mieszkaniec gminy Zamość.

Policjanci ustalają okoliczności oraz dokładny przebieg kolizji i przypominają o tym, że skupienie uwagi za kierownicą oraz dokładna ocena sytuacji panującej na drodze są bardzo ważne dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Wiosna to pora roku, kiedy swój sezon rozpoczynają miłośnicy jazdy na motocyklach. Zwracajmy, więc na nich uwagę. Większość motocyklistów na naszych drogach to ludzie respektujący przepisy. Są to osoby świadome zagrożeń, więc sami ich nie stwarzają. Niestety zdarzają się tacy, u których górę nad rozsądkiem bierze brawura i brak poszanowania dla bezpieczeństwa innych. Trzeba jednak pamiętać, że drogi publiczne to nie tor wyścigowy. Obowiązują tu ograniczenia prędkości, do których przestrzegania zobowiązany jest każdy kierowca. Poza nadmierną prędkością potencjalnym zagrożeniem dla motocyklistów są uszkodzenia asfaltu, piach na jezdni oraz wzmożony ruch. Wystarczy chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrotka na jednośladzie jest pewna. Dlatego też apelujemy o rozsądek, poszanowanie zasad ruchu drogowego oraz dalekowzroczność w swoim zachowaniu.

 

Zderzenie kierujący
Zderzenie kierującego audi.

Oddajcie nam Wolność.Świat jest inny odc.152.