JW.ORG jak radzić sobie ze stresm

JW.ORG-Niewiele wydarzeń w nowożytnej historii świata miało tak negatywny wpływ na zdrowie emocjonalne wszystkich ludzi jak pandemia COVID-19. Obawa przed zarażeniem się śmiercionośną chorobą lub przekazaniem jej drugim, dodatkowe wyzwania oraz izolacja wywierają na wszystkich przeogromny wpływ.

Oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy jw.org wychodzi naprzeciw tym potrzebom i publikuje film zatytułowany Wirusy w natarciu – jak się przed nimi chronić. Ta trzyminutowa animacja na tablicy zawiera praktyczne rady, które można zastosować w rodzinie, aby radzić sobie z konsekwencjami pandemii pod względem emocjonalnym i duchowym.

Serwis jw.org od początku pandemii dostarcza informacji, które pomagają ludziom
w różnym wieku i z różnych środowisk zachować spokój, zdobywać wiedzę i dbać o zdrowie. Publikowane tam treści, dostępne w nieprawdopodobnej liczbie 1028 języków, udzielają odpowiedzi na często zadawane
pytania i zwracają uwagę na zawartą w Biblii obietnicę wspaniałej przyszłości.

Linki do 7 praktycznych rad w serwisie jw.org:

Wirusy w natarciu – jak się przed nimi chronić

Zmęczenie pandemią – jak sobie z tym radzić

Jak radzić sobie w czasie izolacji

Czy Biblia może mi pomóc, kiedy jestem przygnębiony?

Niepokój u mężczyzn – jak może pomóc Biblia

Pomoc dla ofiar przemocy domowej

Co Biblia mówi o pandemiach?

Robert Warda, rzecznik Świadków Jehowy, mówi: „Od kiedy wybuchła pandemia, wielu ludzi odnosi wrażenie, że życie wymyka się im spod kontroli. Materiały publikowane w serwisie jw.org pomagają osobom w różnym wieku i z różnych środowisk skutecznie radzić sobie z emocjami. Wszystko to za sprawą ponadczasowej mądrości zawartej w Biblii”.

Jeżeli ktoś nie ma Biblii, może ją nieodpłatnie pobrać lub czytać w serwisie jw.org bez potrzeby rejestrowania się czy podawania danych osobowych.