teren zabudowany szarżował

teren zabudowany i ponad 155km/h. Szarżował w terenie zabudowanym.Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę, który pędził w terenie zabudowanym z prędkością 155 km/h. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20.00 w miejscowości Chotyłów. Jednośladem kierował 23-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli mandat i punkty karne.

Od początku tygodnia policjanci bialskiej drogówki prowadzą działania „Bezpieczny jednoślad”. Głównym celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa kierujących tymi pojazdami. Działania skierowane były między innymi na ujawnianie brawurowej jazdy kierowców jednośladów, w tym przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym.  Funkcjonariusze sprawdzali też między innymi: stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz legalność ich posiadania. Zwracali również uwagę na wykroczenia popełniane na szkodę tej grupy kierowców.

Wczoraj po godzinie 20.00  w Chotyłowie, policjanci bialskiej grupy zauważyli kierowcę motocykla, który znacznie przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Urządzenie wykazało, że jednoślad pędził 155 km/h., przekraczając dozwoloną prędkość o 105 kilometrów. Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny rejestrator.

 

Mężczyzna zatrzymany został do kontroli. Okazało się wówczas, że za kierownicą jednośladu siedzi 23-letni mieszkaniec tej gminy. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz nałożyli mandat i punkty karne.

Przypominamy, że zbyt szybka jazda nie tylko może wiązać się z utratą prawo jazdy, ale przede wszystkim, jest główną przyczyną poważnych zdarzeń drogowych. Dlatego cały czas apelujemy do wszystkich kierowców o dbanie o bezpieczeństwo swoje i i innych uczestników ruchu i stosowanie się zarówno do ograniczeń prędkości jak i aktualnych warunków panujących na drodze.