Sutener zatrzymany.

Sutener zatrzymany. Lubelscy kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali 4 osoby do sprawy tzw., „mieszkaniówek”. Sprawcy ułatwiali uprawianie prostytucji co najmniej 12 kobietom poprzez udostępnianie im wynajętych mieszkań. Zajmowali się także tworzeniem i zamieszczaniem na portalach internetowych ogłoszeń o świadczeniu usług seksualnych. Działania kryminalnych odbywały się pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Za sutenerstwo i kuplerstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z ustaleń policjantów z KWP w Lublinie zatrzymani działali od 2016 roku. Dysponowali 7 mieszkaniami na terenie Lublina, w których ułatwiali uprawianie prostytucji co najmniej 11 kobietom narodowości polskiej  i jednej kobiecie narodowości ukraińskiej. Działali w porozumieniu dzieląc się rolami. Zamieszczali na portalach internetowych ogłoszenia o świadczeniu usług seksualnych. Odbierali telefony od klientów oraz umawiali spotkania z klientami.

Czerpali w ten sposób korzyści majątkowe – pobierali połowę pieniędzy zarobionych przez kobiety lub kwotę do 200 złotych za dobę pobytu w udostępnionych im w tym celu mieszkaniach.

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 38 i 47 lat oraz dwie kobiety w wieku 37 i 31 lat. Dodatkowo do Prokuratury Okręgowej w Lublinie został doprowadzony 32-latek z aresztu śledczego, który został wcześniej tymczasowo aresztowany do innej sprawy.  wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z sutenerstwem i kuplerstwem a więc czerpaniem korzyści majątkowej oraz ułatwianiem prostytucji. Policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych 60 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Wobec zatrzymanych kobiet oraz 47 latka zastosowano dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju. 38-latek był osobą poszukiwaną i razem z 32 latkiem trafił do Aresztu Śledczego w Lublinie. 38-latek będzie odbywał wyrok prawie 2 lat pozbawienia wolności za pobicie.

Za sutenerstwo i kuplerstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Działania w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.