Dwulatka wypadła przez okno w Poniatowej

Wypadki na drogach.Od początku długiego weekendu, a wiec od 2 czerwca na drogach naszego województwa doszło do 19 wypadków, w których 21 osób zostało rannych a 1 zginęła. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię na drodze. Niektórych z wypadków można uniknąć obserwując innych uczestników ruchu drogowego i przewidując ich zachowania. Pamiętajmy! Aby weekend był udany, musi być przede wszystkim bezpieczny.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po godzinie 19 w Dorohuczy (powiat świdnicki). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 27-latek kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus wyjechał z pola na drogę wojewódzką. Wtedy doszło do zderzenia z kierującym samochodem marki Subaru 29 latkiem z Bychawy. W wyniku zderzenia ciągnik przewrócił się przygniatając kierowcę. 27-latek z gm. Trawniki zginął na miejscu. Kierujący subaru był trzeźwy, nie odniósł obrażeń ciała.

Podczas weekendu ujawniliśmy 88 nietrzeźwych kierujących. Każdy taki kierowca to zagrożenie na drodze dla wszystkich uczestników ruchu. Piętnujmy takie skrajnie nieodpowiedzialne zachowania i zgłaszajmy podejrzenia o nietrzeźwych kierujących dzwoniąc na nr alarmowy 112.

Policjanci na drogach zwracają szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, sprawdzają stan trzeźwości kierujących i kontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

Zwracamy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego, także pod kątem przestrzegania nowych przepisów ruchu drogowego.