Patrol zatrzymał złodzieja

Policjanci z puławskiej patrolówki zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do garażu na jeden z posesji w gminie Końskowola oraz odzyskali skradziony akumulator. 47 latek z gminy Końskowola usłyszał zarzuty nie tylko za włamanie, ale także za groźby wobec osoby, którą okradł. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Zgłoszenie o włamaniu wpłynęło do puławskiego dyżurnego w piątek. Jak wynikało z relacji osoby zgłaszającej, do zdarzenia doszło na jednej z posesji w gminie Końskowola. Sprawca włamał się do znajdującego się tam garażu i ukradł akumulator do ciągnika rolniczego.

Policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego puławskiej komendy, którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że włamania mógł dokonać 47 letni mieszkaniec gminy Końskowola, przebywający u znajomego. Ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy pojechali na miejsce. Akumulator został odzyskany, a 47 latek trafił do policyjnego aresztu.

Okazało się, że dwa dni wcześniej groził osobie zawiadamiającej pozbawieniem życia. Po wykonaniu czynności procesowych mężczyzna usłyszał dwa zarzuty – za kradzież z włamaniem oraz groźby. Policjanci skierowali do prokuratora wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i objął podejrzanego dozorem Policji. Mężczyzna ma także zakaz kontaktowania się i zbliżania do osoby pokrzywdzonej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.