Dwulatka wypadła przez okno w Poniatowej

Dwulatka z Poniatowej trafiła do szpitala na diagnostykę i obserwację zostało wczoraj przewiezione dwuletnie dziecko po tym, jak wypadło z okna mieszkania znajdującego się na trzecim pietrze bloku w Poniatowej. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci ustają okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku oraz to, czy opieka nad malcem był sprawowana prawidłowo.

Wczoraj tuz przed godziną 14.00 dyżurny opolskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Poniatowej 2 letnie dziecko wypadło z okna usytuowanego na trzecim piętrze mieszkania.  Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że dziewczynką w chwili zdarzenia opiekowała się matka. Kobieta przebywała w innym pomieszczeniu, gdzie wykonywała prace domowe.

Według wstępnych ustaleń,dziecko wykorzystując chwilową nieuwagę opiekuna wspięło się na parapet i otworzyło okno. Dwulatka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wykonują czynności, które pozwolą ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia oraz to, czy opieka nad malcem był sprawowana prawidłowo.

Apelujemy o rozważną, odpowiedzialną opiekę nad dziećmi. Niech przykład wczorajszego zdarzenia uświadomi nam zagrożenia, na jakie są narażone nasze pociechy oraz skłoni do przemyśleń, jak postępować by uchronić ich od różnych przykrych zdarzeń.