Policyjny Dron w akcji

Policyjny Dron w akcji.Kontrole drogowe z wykorzystaniem policyjnego drona prowadzili ponownie policjanci na drogach powiatu krasnostawskiego. W niespełna 3 godziny policjanci ujawnili 11 kierujących, którzy na krajowej siedemnastce popełniali wykroczenia. Zdecydowana większość kierujących wyprzedzała inne pojazdy w miejscu niedozwolonym. Byli i tacy, którzy nie stosowali się do znaku drogowego B-20 ,,STOP”.

Policjanci z krasnostawskiej drogówki prowadzili wczoraj działania na drodze krajowej numer 17. Wspierali ich koledzy z Lublina, którzy za pomocą policyjnego drona obserwowali zachowania kierujących i natychmiast reagowali na popełnianie przez nich wykroczenia. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W niespełna 3 godziny mundurowi ujawnili 11 kierujących, którzy popełnili wykroczenia drogowe. Zdecydowana większość wyprzedzała pojazdy w miejscu, gdzie jest to niedozwolone. Byli i tacy, którzy całkowicie ignorowali znak drogowy B-20 ,,STOP”.

Wszystkie wykroczenia zostały zarejestrowane za pomocą kamery drona, a kierowcy od razu zatrzymani do kontroli drogowej. Nikt nie uniknął konsekwencji. Kierowca audi, który w miejscowości Wólka Orłowska nie zastosował się do znaku drogowego B-25 ,,zakaz wyprzedzania”, został ukarany 100 złotowym mandatem, wzbogacił się również o 5 punktów karnych. Z kolei kierowcy mercedesa i opla, którzy wyprzedzali inne pojazdy nie stosując się do linii podwójnej ciągłej P-4, otrzymali mandaty po 200 złotych oraz 5 punktów karnych.

W Krasnymstawie czujne oko drona wypatrzyło kilku kierowców, którzy wjeżdżając na ,,krajówkę” nie zastosowali się do znaku drogowego B-20 ,,STOP”. Zaskoczeni byli kierowcy dwóch samochodów marki Ford, którzy po zatrzymaniu do kontroli zostali ukarani 100 złotowymi mandatami oraz 2 punktami karnymi.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że popełnianie z pozoru ,,błahych” wykroczeń drogowych, może mieć tragiczne skutki. Stosujmy się do zasad i miejmy realny wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach i to nie tylko wtedy, kiedy wiemy, że za ,,zakrętem stoi policjant”.