Pijana matka

Pijana kobieta wykazała się całkowitym brakiem odpowiedzialności wykazała się 39 – latka, która mając ponad 2,5 promila wiozła samochodem 9 – letniego syna. Chłopczyk trafił pod opiekę rodziny. Na szczęście pijaną kobietę za kierownicą zauważył czujny mieszkaniec Biłgoraja, który zabrał jej kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę i powiadomił policjantów.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:40 na ulicy Zielonej w Biłgoraju. Do dyżurnego biłgorajskiej komendy zadzwonił 30 – letni mieszkaniec Biłgoraja, który poinformował, że jedzie za samochodem marki Toyota, którego tor jazdy wskazuje na to, że kierowca może być nietrzeźwy. Mężczyźnie udało się w okolicach skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego zatrzymać samochód i zabrać kulczyki kobiecie, która siedziała za kierownicą.

Policjanci ustalili, że kierująca to 39 – letnia mieszkanka Biłgoraja. Kobieta była pijana. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Oprócz niej w samochodzie znajdował się syn kobiety. 9 – letni chłopczyk trafił pod opiekę rodziny. Policjanci będą ustalać czy swoim zachowaniem naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie również 30 – latek z gminy Biłgoraj. Pijanego kierowcę BMW, który jechał całą szerokością jezdni zauważyli policjanci patrolujący ulicę Leśną w Biłgoraju. Mundurowi na rondzie zablokowali pojazd uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Mężczyzna, który siedział za kierownicą, nie reagował na polecenia. Jak ustalili policjanci, był to 30 – latek z gminy Biłgoraj. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że ma w organizmie 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez biłgorajski sąd. W takim stanie mężczyzna przewoził dwóch pasażerów w wieku 34 i 35 lat.

Przypominamy! Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 000 złotych. Z kolei pijanemu kierowcy BMW grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości 10 000 złotych.