Kampania "Lepszy świat już bardzo bliski"-prowadzona przez Świadków Jehowy

 Kampania “Lepszy świat już bardzo bliski” prowadzona przez Świadków Jehowy na całym świecie. Jest prowadzona w miesiącu Listopadzie,w ramach której będzie rozpowszechniane czasopismo Strażnica,które jest wydawane od ponad 100 lat.

 

        Mieszkańcy Lublina to jedna z tysięcy lokalnych społeczności na całym świecie, do których w listopadzie br. dotrze ważna wiadomość wzbudzająca nadzieję. Świadkowie Jehowy prowadzą w tym miesiącu specjalną kampanię, która kieruje uwagę na biblijną obietnicę dotyczącą lepszego świata. W ramach tej kampanii rozpowszechniają specjalne wydanie czasopisma Strażnica z serią artykułów „Lepszy świat już bardzo bliski”.

Ponad 36 milionów egzemplarzy drukowanej wersji tego czasopisma udostępnianych jest w jakichś 230 językach ludziom z 240 krajów. A w wersji cyfrowej publikacja ta jest dostępna na różnych platformach w niemal 400 językach.

„W naszych czasach niecodziennie słyszymy dobre wiadomości. Ta wiadomość nie ma sobie równej mówi Robert Warda, lokalny rzecznik prasowy Świadków Jehowy. Lepszy świat nie jest wytworem ludzkiej wyobraźni, to coś pewnego. W gruncie rzeczy, to myśl przewodnia tego, o czym mówił Jezus Chrystus”

W tym wydaniu Strażnicy zadano odwieczne pytanie: Czy ten świat się skończy? Pocieszająca odpowiedź z Biblii może zaskoczyć wielu czytelników. Podczas gdy niektóre religie przepowiadają „koniec świata”, w czasopiśmie tym zawarto jasne biblijne przesłanie: Ziemia istnieje na zawsze i nigdy nie zostanie zniszczona! Jednocześnie wyjaśniono, że Biblia obiecuje koniec niesprawiedliwości. Powołano się przy tym na Księgę Psalmów, w której czytamy, że niegodziwi ludzie nie będą już zakłócać spokoju na ziemi (Psalm 37:10). Ta pozytywna informacja daje nadzieję milionom ludzi na całym świecie, którzy modlą się słowami: „Przyjdź Królestwo Twoje”.

„Obietnice biblijne znamy z żoną od dziecka. Świadomość tego, co Biblia mówi o przyszłości pomaga nam radzić sobie ze stresem i niepewnością jutra. Nadzieja na to, że obecne problemy są przejściowe, ułatwia nam zachowywać spokój i z optymizmem patrzeć w przyszłość” – mówi Marcin Szafran z Lublina.

Strażnica, będąca najczęściej tłumaczonym i najbardziej rozpowszechnionym czasopismem na świecie, informuje o Królestwie Bożym od ponad 100 lat. Można pobierać ją bezpłatnie z serwisu jw.org. Można też zamówić bezpłatny drukowany egzemplarz, który dostarczy ktoś ze Świadków Jehowy. W tym celu należy wejść do serwisu jw.org i skorzystać z zakładki „Poproś o wizytę”.

Kliknij poniżej odpowiedni z linków do tego czasopisma w wersji online:

Czasopismo Strażnica nr 2 z 2021 roku | Lepszy świat już bardzo bliski – język polski

Czasopismo Strażnica nr 2 z 2021 roku | Lepszy świat już bardzo bliski – język polski migowy