Nadmierna prędkość przyczyną wypadku w Kocku

Nadmierna prędkość przyczyną w wypadku w Kocku.Panują trudne warunki pogodowe, co zmusza kierujących do ostrożnej jazdy, dobrania właściwej prędkości i zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Nawierzchnia w wielu miejscach pokryta jest śniegiem. Oznacza to, że jest ślisko i jeden niekontrolowany manewr może skończyć się wypadnięciem samochodu poza pas drogi. Policjanci apelują o ostrożność!

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj z samego rana w Kocku. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem osobowym marki Seat – na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, uderzył w przydrożne drzewo i wjechał do rowu. Kierowca był trzeźwy. W samochodzie podróżowały dwie pasażerki, jedna z nich z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala.

Padający śnieg, wiatr i niska temperatura powodują, że drogi są  bardzo śliskie. Policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków pogodowych. Najczęściej do zdarzeń drogowych dochodzi na skutek zbyt szybkiej jazdy niezachowania odległości od poprzedzającego nas samochodu. W takich warunkach szczególnie ważne jest dostosowanie stylu jazdy do panującej aury.

Policjanci apelują o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu!