Łęczna Kobieta Straciła Panowanie

Łęczna kobieta straciła panowanie nad autem i wypadła z drogi.

Spad pierwszy śnieg. Na drogach jest ślisko co powoduje wydłużenie drogi hamowania. Dzisiaj rano w Łęcznej kierująca renault straciła panowanie nad pojazdem po czym dachowała. Kobieta trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drogach i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj około godziny 6.00 w Łęcznej na ulicy Polnej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 33 – letnia mieszkanka gminy Puchaczów kierująca pojazdem marki Renault chcąc ominąć przebiegająca przez jezdnię sarnę straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg po czym wjechała w ogrodzenie, a następnie pojazd dachował. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Apelujemy o ostrożność na drogach. Opady śniegu powodują, że na ulicach zrobiło się ślisko, a przez to mniej bezpiecznie. W takich warunkach atmosferycznych ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości. Zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków drogowych pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu. Pamiętajmy właściwe przygotowanie się do jazdy to połowa sukcesu. Jeżeli dołożymy do tego przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, koncentrację, zachowanie ostrożności, odpowiedni dystans od poprzedzającego auta, to będziemy mogli bezpiecznie dotrzeć do celu.

Natomiast piesi muszą pamiętać, że śliskie nawierzchnie znacznie wydłużają drogę hamowania i wchodzenie pod nadjeżdżające pojazdy może nieść za sobą tragiczne skutki. Zatem upewnijmy się czy bezpiecznie zdążymy przejść na drugą stronę drogi. Przede wszystkim, zaobserwujmy, czy nadjeżdżający kierowca jest w bezpiecznej odległości oraz czy zdąży zahamować. O zmroku nie zapominajmy także o odblaskach, które poprawiają widoczność a tym samym zwiększają bezpieczeństwo.