Śliskie drogi.Samochody w rowach.

Śliskie drogi.Samochody w rowach.Dzisiaj rano na drodze krajowej DK-19 w miejscowości Rzeczyca kierujący ciężarowym Daf-em z nieustalonych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście w wyniku zdarzenia kierowca nie doznał obrażeń ciała. Od rana na terenie całego powiatu doszło do 5 zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę, przypominając, że zimowa aura wymaga od kierowców szczególnej rozwagi.

Dzisiaj po godzinie 6.00 na krajowej 19-ce w miejscowości Rzeczyca kierujący ciężarowym Daf-em, 38-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, z nieustalonych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Na szczęście w wyniku zdarzenia kierowca nie doznał obrażeń ciała.

Od rana na terenie całego powiatu doszło do 5 zdarzeń drogowych. Ich przyczyną było między innymi niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zimowa aura, zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne, opady śniegu i śliska jezdnia mogą przyczynić się do większej ilości wypadków i kolizji drogowych w tym okresie.

Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy o tym, że śliska nawierzchnia sprawia, iż znacznie wydłuża się droga hamowania a koła łatwo tracą przyczepność. Również przy dojeżdżaniu do łuków drogi czy zakrętów, zwolnijmy odpowiednio wcześniej tak, aby mieć czas na szybką reakcję. Zachowujmy odstępy od poprzedzających pojazdów i dbajmy o bezpieczeństwo zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy powinni pamiętać również o tym, by poruszać się po jezdni z włączonymi światłami a styl i technikę jazdy dostosować do sytuacji na drodze.

Apelujemy też niechronionych uczestników ruchu drogowego. Poruszając się pieszo czy też jednośladem, zakładajmy elementy odblaskowe zapewniając sobie lepszą widoczność na drodze, a tym samym zwiększając swoje bezpieczeństwo. Również zbliżając się do przejść dla pieszych dajmy czas kierowcom na bezpieczne wykonanie manewru i  zatrzymanie auta przed przejściem. Apelujemy o rozwagę, przypominając, że zimowa aura wymaga od kierowców szczególnej rozwagi.