Śliskie Drogi.

Śliskie drogi. Spadł pierwszy śnieg. Warunki na drogach są trudniejsze przez zalegający śnieg i błoto pośniegowe. Wydłuża się tym samym droga hamowania i łatwiej wpaść w poślizg. Pamiętajmy o tym podczas naszych podróży samochodem. Dostosujmy prędkość do panujących na drodze warunków. Bądźmy czujni!

Jak zmienne warunki panują na drodze przekonał się wczoraj kierujący fordem focusem. Do zdarzenia doszło na krajowej 19-tce w miejscowości Łucka. Mężczyzna jadąc w kierunku Lubartowa, na prostym odcinku drogi, nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił kontrolę nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy.

Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie wzmożonej ostrożności. Chwila nieuwagi wystarczy żeby doszło do tragedii. Aby takich sytuacji uniknąć, pamiętajmy o prawidłowym przygotowaniu naszego samochodu do warunków zimowych. Mowa tutaj o sprawnie działającym układzie hamulcowym, światłach w samochodzie oraz odpowiednim ogumieniu naszego auta. Szczególną uwagę zwracajmy w rejonie skrzyżowań oraz przejść dla pieszych.