Nadzór cyfrowy w celu szczepienia ludzi w oparciu o wyniki kredytu społecznego.

Nadzór cyfrowy w celu szczepienia ludzi w oparciu o wyniki kredytu społecznego.

Prawnicy ds. patentów i znaków towarowych, dr Gal Ehrlich i Maier Fenster z firmy Ehrlich & Fenster, otrzymali niedawno patent w USA dotyczący technologii, której celem jest inwigilacja ludzi za pośrednictwem ich aktywności cyfrowej, przyznając im wynik określający „potencjalny poziom super rozprzestrzeniania się aktywności każdej osoby”, a następnie zaszczepienie ludzi w oparciu o ten wynik.

Patent proponuje zbieranie szerokiego zakresu danych osobowych ze źródeł takich jak urządzenia mobilne, aplikacje, media społecznościowe, rejestry przeglądania stron internetowych, rejestry płatności, rejestry medyczne, rejestry zatrudnienia, rządu i kamer monitorujących.

Sugeruje również zbieranie bardzo szczegółowych danych osobowych za pośrednictwem tych źródeł, takich jak:

  • Dokładne dane o lokalizacji.
  • Czas, jaki ludzie spędzają w odwiedzanych lokalizacjach.
  • Współczynnik wentylacji miejsc odwiedzanych przez ludzi.
  • Obrazy ludzi patrzących na ekran swojego telefonu komórkowego.
  • Dźwięki z mikrofonów w urządzeniach osobistych.
  • Dane rozpoznawania twarzy.

Patent proponuje liczne potencjalne zastosowania nadzoru dla tych danych, które obejmują wykrywanie, kiedy ludzie korzystają z transportu publicznego za pomocą „geolokalizacji i / lub regularnego ruchu start-stop, który odpowiada profilowi transportu publicznego”, monitorowanie, kiedy ludzie myją ręce poprzez „analizę dźwięków wody płynącej lub ruchu przez smartwatch” i sprawdzanie, czy ludzie noszą maskę, „analizując zdjęcia zrobione podczas połączeń lub inne spojrzenie na ekran telefonu komórkowego”.

Po zebraniu danych technologia opisana w patencie analizuje dane i przypisuje „punktację” do ich urządzenia elektronicznego. Sugeruje wykorzystanie tego wyniku do przewidzenia „potencjalnego poziomu super rozprzestrzeniania się aktywności każdego osobnika” i zaleca „szczepienie zgodnie z wynikiem”.

Patent nie tylko sugeruje masową elektroniczną inwigilację ludzi w celu stworzenia oceny w stylu kredytu społecznego, która określa, kiedy należy ich zaszczepić, ale także sugeruje, że technologia może zostać wdrożona jako część „dedykowanej obowiązkowej aplikacji”, w której „rząd może nakazać obywateli zainstalować dedykowaną aplikację na swoich smartfonach (lub innych inteligentnych urządzeniach, takich jak tablety, smartwatche, inteligentne okulary itp.), aby pomóc rządowi w logistyce procedur szczepień”.

Patent dodaje, że „w niektórych przykładach wykonania” tego obowiązkowego systemu „aplikacja i/lub urządzenie inteligentne są skonfigurowane tak, aby przez cały czas informować o lokalizacji użytkownika i komunikować się z sąsiednimi urządzeniami inteligentnymi (na przykład przez Bluetooth) w celu oceny interakcji między użytkownikami, na przykład sąsiedztwo między użytkownikami, ruch użytkowników itp.).”

Jeśli chodzi o czynniki, które określają wynik jednostki, patent sugeruje, że zawód danej osoby, dane medyczne, charakter i rodzaj odwiedzanych lokalizacji, często odwiedzane lokalizacje oraz czas spędzany w lokalizacjach powinny być wykorzystywane jako część obliczeń.

„W niektórych wcieleniach osoby, które mają skłonność do częstych wydarzeń religijnych lub świeckich, takich jak synagoga, kościół, meczet lub sala taneczna, gdzie ludzie są blisko siebie i rozmawiają, modlą się, śpiewają i/ lub oddychać głęboko, otrzymają wyższy wynik (np. za takie wydarzenie kontaktowe) niż ci, którzy nie uczęszczają na wydarzenia religijne” – dodaje patent.

Patent został zatwierdzony 31 sierpnia i towarzyszy rządom na całym świecie wdrażającym coraz bardziej dalekosiężne środki nadzoru koronawirusa, takie jak paszporty szczepionek, które mają na celu wykluczenie ludzi z działalności gospodarczej i społecznej oraz aplikacji wykorzystujących geolokalizację i rozpoznawanie twarzy do policyjnej kwarantanny.

Źródło

 

NOAH BYŁ teoretykiem spiskowym, póki nie zaczął padać deszcz – „szczepionki” przeciwko Covid Moderna i Pfizer są wymienione w nowym patencie zatwierdzonym 31 sierpnia 2021 r. do zdalnego śledzenia wszystkich zaszczepionych osób na całym świecie. Zaszczepieni będą lub juz mogą być podłączeni do „Internetu rzeczy” za pomocą wież komórkowych i satelitów, które oddziałują z tlenkiem grafenu w ich ciele.

 

C:\Users\Jo\Desktop\photo_2021-12-12_14-06-47.jpg

[Patent – https://patents.justia.com/patent/11107588]

 

Patent opisuje się jako system anonimowego wybierania pacjentów do leczenia choroby zakaźnej. Osobnicy otrzymują identyfikator i, gdy znajdują się w pobliżu „urządzenia elektronicznego”, będą transmitować/otrzymywać swoje identyfikatory. Następnie na podstawie innych identyfikatorów rozpoznawanych w okolicy generowany jest wynik. Na podstawie informacji otrzymanych z „serwera”, podmiotowi wyświetlają się odpowiednie „instrukcje”, a ich wynik jest aktualizowany. Generowana jest również prognoza dotycząca Twojego prawdopodobieństwa rozprzestrzeniania się choroby, na podstawie Twojego wyniku.