Zabrodzie pow. Włodawski zderzenie z łosiem.

Zabrodzie pow. Włodawski zderzenie z łosiem.Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu z łosiem w miejscowości Zabrodzie pow. włodawski. Kierującej autem 49-latce na prostym odcinku drogi krajowej 82 wtargnął łoś. 

Wczoraj o godzinie 17:40 otrzymaliśmy informację o zderzeniu samochodu osobowego z łosiem w miejscowości Zabrodzie, drodze krajowej numer 82. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierującej Volkswagenem Bora, 49-latce z gminy Włodawa, na prostym odcinku na drogę wtargnął łoś. W efekcie zderzenia pojazdu ze zwierzęciem, kierująca jak i pasażer zostali przetransportowani do szpitala z obrażeniami ciała. Zwierzę padło na miejscu.

Apelujemy o  ostrożność na drodze, zwłaszcza wtedy kiedy zbliżamy się do terenów leśnych czy odsłoniętych pól. Właśnie w tych miejscach kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i ominąć zwierzę, które nagle pojawi się na drodze. Poniżej prezentujemy  zasady, które mogą pomóc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem:

  • podróżując drogami leśnymi warto szczególną ostrożność zachować o zmierzchu i o świcie, wtedy bowiem zwierzyna jest najbardziej aktywna;
  • należy bacznie obserwować pobocza drogi;
  • trzeba pamiętać, że zwierzęta oślepione światłami reflektorów nie uciekają tylko najczęściej stają w bezruchu. Wtedy trzeba użyć kolejnego bodźca – klaksonu;
  • należy uważać kiedy na drodze pojawi się jedno zwierzę, bo za nim mogą podążać inni członkowie stada;
  • należy zwracać uwagę na znaki i poruszać się z prędkością, która pozwoli na bezpieczną reakcję w przypadku pojawienia się na drodze zagrożenia.

Jeśli jednak dojdzie do zderzenia z dziką zwierzyną, przede wszystkim należy zabezpieczyć miejsce, włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Następnie trzeba wezwać Policję i poinformować o miejscu i okolicznościach zdarzenia. Natomiast pod żadnym pozorem nie wolno zbliżać się do zwierzęcia, bo może być agresywne i nas zaatakować.