Zamość-zderzenie audi z szynobusem.

Zamość-zderzenie audi z szynobusem. Kierujący audi zderzył się z jadącym po torowisku szynobusem. Do zdarzenia doszło na strzeżonym przejeździe kolejowym w Zamościu na ulicy Błonie. W pociągu relacji Lublin – Zamość podróżowało 8 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Maszynista był trzeźwy, natomiast 20-letni kierowca audi w organizmie miał ponad promil alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierujący osobówką odpowie przed sądem.

Do zderzenia osobowego audi z szynobusem doszło wczoraj około godziny 19.00 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Zamościu na ulicy Błonie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi jechał od strony miejscowości Mokre w kierunku ulicy Szczebrzeskiej. Zbliżając się do przejazdu kolejowego kierujący osobówką nie zatrzymał się i wjechał na przejazd wprost pod przejeżdżający tamtędy szynobus. Po zderzeniu pojazdów 41-letni maszynista natychmiast zatrzymał się i wezwał pomoc. W szynobusie relacji Lublin – Zamość podróżowało 8 osób, nikomu nic się nie stało. Bez obrażeń z kolizji wyszli również maszynista, kierujący audi – 20-latek z gminy Zamość oraz dwóch pasażerów osobówki.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że maszynista był trzeźwy, natomiast kierujący audi w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Przejazd przez torowisko, na którym doszło do kolizji jest oświetlony i oznakowany. Znajdują się tam znaki drogowe, sygnalizator świetlny oraz rogatki. Wczoraj rogatki były uszkodzone, informacja na ten temat była ucieszona na tabliczce informacyjnej. Policjanci wstępnie ustalili, że maszynista wiedział o awarii rogatek, dlatego też przed przejazdem zwolnił i wielokrotnie użył dźwiękowego sygnału ostrzegawczego. Inne samochody zareagowały i zatrzymały się przed przejazdem, poza kierującym audi, który kontynuował jazdę. Widząc to maszynista próbował zahamować jednak nie uniknął zderzenia z osobówką.

Prowadzone postępowanie wyjaśni szczegółowy przebieg kolizji. 20-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Konsekwencje prawne wobec nietrzeźwych kierowców to: zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w wymiarze od 3 do lat 15, świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych oraz zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Kierujący audi zderzył się z jadącym po torowisku szynobusem.
Kierujący audi zderzył się z jadącym po torowisku szynobusem.