Pijany

2000 zł mandatu za przekroczenie prędkości.Policjanci nałożyli 2 tysiące złotych mandatu na kierowcę citroena, który wczoraj w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h. Nowe przepisy dotyczące kierowców, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku znacznie zwiększyły kwoty mandatów za popełnione wykroczenia drogowe.

Wczoraj na terenie gminy Fajsławice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem w związku z przekroczeniem przez niego prędkości. Urządzenie pomiarowe wykazało prędkość 115 kilometrów na godzinę przy dopuszczalnej prędkości 50 kilometrów na godzinę.

Na 63-letniego kierowcę z powiatu krasnostawskiego mundurowi nałożyli mandat karny w kwocie 2 tysięcy złotych, mężczyzna wzbogacił się także o 10 punktów karnych.

Takie stawki mandatów to efekt nowych przepisów drogowych, które weszły w życie w Nowym Roku. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach i utemperowanie kierowców, którzy przez niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego powodują niebezpieczne sytuacje na drodze, które mogą prowadzić nawet do tych najtragiczniejszych zdarzeń.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Piraci drogowi, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą się liczyć także z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Otohome.pl
Otohome Serwis z Bezpłatnymi ogłoszeniami