Chciał zarobić a stracił

Chciał sprzedać laptopa stracił 12 000 zł. Ponad 12 000 złotych stracił mężczyzna, który na portalu aukcyjnym wystawił na sprzedaż laptopa. Skontaktowała się z nim osoba zainteresowana kupnem prosząc o możliwość zakupu poza portalem aukcyjnym za pośrednictwem wskazanej firmy kurierskiej. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.

Wczoraj do dęblińskiego komisariatu zgłosił się 32-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego, który padł ofiara oszustów. Z jego zgłoszenia wynika, że na portalu aukcyjnym wystawił na sprzedaż laptopa. Poprzez komunikator społecznościowy skontaktowała się z nim osoba, która chciała go zakupić poza portalem aukcyjnym, poprzez firmę kurierską. Następnie osoba ta podesłała pokrzywdzonemu link do firmy kurierskiej i kod do autoryzacji poprzez jego bank.

Sprzedający wszedł w otrzymany od kupującego link, wpisał kod autoryzacyjny. Po krótkim czasie okazało się, że z jego konta bankowego dokonano szeregu wypłat i przelewu na łączną kwotę ponad 12 000 złotych, a także został zaciągnięty na jego osobę kredyt w kwocie 12000 złotych.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas sprzedaży i zakupów w sieci. Podczas transakcji internetowych zachowajmy najwyższą czujność. Pamiętajmy, aby podczas sprzedaży towarów uważać na podsyłane linki, w których znajdują się formularze do wypełnienia.

Otohome.pl
Otohome Serwis z Bezpłatnymi ogłoszeniami