Amatorzy katalizatorów z Wołomina

Amatorzy katalizatorów z Wołomina w rękach Policji. Operacyjni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie udowodnili dwóm mieszkańcom powiatu wołomińskiego 12 kradzieży katalizatorów i jedno usiłowanie kradzieży. Mężczyźni w wieku 27 i 24 lat w ostatnim czasie regularnie pojawiali się w Lublinie. Wpadli po nieudanym „skoku”. Sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów.

Zatrzymanie sprawców było efektem pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Kryminalni od pewnego czasy skupiali swe działania na kradzieżach katalizatorów, do których dochodziła najczęściej na parkingach osiedlowych w różnych dzielnicach miasta. Sprawcy za cel obierali przede wszystkim samochody japońskich producentów. Złodzieje dość skrupulatnie wybierali pojazdy, a ich działania przebiegały zawsze bardzo szybko i sprawnie. Po tym od razu opuszczali miasto.

Analiza zgromadzonych materiałów doprowadziła policjantów do dwóch mieszkańców powiatu wołomińskiego. Mężczyźni wpadli nocą z wtorku na środę. Wówczas sprawcy ponownie pojawili się w Lublinie. Jednak tym razem nie udało im się dokonać przestępstwa, bo ktoś ich spłoszył. W związku z tym postanowili wrócić bez łupów. Jednak w trakcie opuszczania Lublina zostali zatrzymani.

Policjanci udowodnili im łącznie 12 kradzieży katalizatorów o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych oraz jedno usiłowanie kradzieży. Prokurator zastosował wobez zatrzymanyc dozór Policji i poręczenie majątkowe.