Wypadek busa na DK-82

Wypadek busa na DK-82. Aktualizacja. Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej numer 82. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący tirem częściowo zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o nadjeżdżającego z naprzeciwka busa, następnie bus wjechał do rowu i przewrócił się. Kierujący tirem odjechał z miejsca zdarzenia. 8 osób zostało przewiezionych do szpitali.

Do zdarzenia doszło dzisiaj kilka minut po godzinie 6:00 w miejscowości Zofiówka na drodze krajowej numer 82. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący tirem jadąc od strony Lublina w kierunku Łęcznej, częściowo zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o nadjeżdżający z naprzeciwka bus. W wyniku tego bus zjechał do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się. Kierujący tirem odjechał z miejsca zdarzenia.

Busem pasażerskim relacji Łęczna – Lublin podróżowało łącznie 13 osób. 8 osób zostało przewiezionych do szpitali w Łęcznej, Lublinie i Lubartowie. 48-letni mieszkaniec Łęcznej kierujący busem był trzeźwy.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia i poszukują kierującego, który odjechał z miejsca zdarzenia. Apelujemy do wszystkich osób, które posiadają informacje na temat kierującego tirem i kierowców, którzy przed godziną 6:00 wyjeżdżały z Łęcznej kierując się w stronę Lublina i posiadają w swoich autach kamerki samochodowe o zgłaszanie się do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.