Ułańska fantazja kierowcy

Ułańska fantazja kierowcy kosztowała 2500 zł, i 10 punktów karnych. 2500 złotych mandatu i 10 punktów karnych otrzymał wczoraj 27-latek kierujący BMW na drodze S-19 na wysokości miejscowości Słodków Drugi w gminie Kraśnik. Nie zważając na mokrą i śliską nawierzchnię, pędził przekraczając o 71 km/h dozwoloną prędkość. Policjanci, którzy jechali za nim nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, byli zaskoczeni brawurą 27-latka. Ostrzegamy, że jazda w takich warunkach z dużą prędkością może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Całe zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godziną 10:00 na drodze ekspresowej numer S-19, na wysokości miejscowości Słodków Drugi w gminie Kraśnik. Policjanci ruchu drogowego patrolujący ten rejon nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, zauważyli poruszający się z nadmierną prędkością pojazd marki BMW, a dozwolona prędkość wynosiła tam 120 km/h. Mimo, że warunki na drodze były trudne (mokra nawierzchnia), 27-letni kierujący poruszał się z prędkością 191 km/h. Funkcjonariusze po dokonaniu pomiaru zatrzymali samochód. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożność na drodze, przypominamy że na drodze panują  zmienne zimowe warunki, pojawiają się miejscowe oblodzenia, zawilgocenia, nawierzchnia jest śliska. Częste zmiany temperatur powodują szybkie zmiany warunków na drodze. Bądźmy ostrożni i dostosujmy prędkość do panujących warunków. Nawet jeżeli przepisy w wielu miejscach pozwalają na wskazaną prędkość, dopasujmy jazdę do sytuacji.