Prawo jazdy

Prawo jazdy posiadał od miesiąca-pod działaniem narkotyków stracił panowanie. 20-letni sprawca zdarzenia drogowego w Chlewiskach niespełna miesiąc cieszył się z prawa jazdy. Wczoraj będąc pod działaniem narkotyków stracił panowanie nad Fordem i rozbił go na polu. Teraz czekają go konsekwencje karne i finansowe.

 

Wczoraj po godzinie 14.40 patrol lubartowskiej drogówki najechał na zdarzenie drogowe w miejscowości Chlewiska. Jak wstępnie ustalili policjanci, 20-letni mieszkaniec gminy Niedźwiada, kierując samochodem marki Ford Galaxy, na łuku drogi stracił panowanie nad autem i wjechał w przydrożne pole.

Wraz z mężczyzną podróżowały jeszcze dwie osoby. Jak wykazało badanie testerem wszyscy trzej mężczyźni znajdowali się pod działaniem narkotyków. W toku dalszych czynności, dwóch z mężczyzn zostało zatrzymanych do tej sprawy. Trzeci z nich pojechał do szpitala. Od wszystkich uczestników pobrana została krew do dalszych badań. Podczas przeszukań, w mieszkaniu u kierującego 20-latka policjanci znaleźli także narkotyki. Mundurowi zatrzymali 20-latkowi uprawnienia do kierowania i dowód rejestracyjny samochodu. Mężczyzna  prawo jazdy posiadał niecały miesiąc.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi lubartowska komenda. 20-latek za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.