Śmiertelny wypadek

Śmiertelny wypadek drogowy w kierunku Zamościa. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 42-latek jadący mercedesem od strony Krasnobrodu w kierunku Zamościa próbował wyprzedzać jadący przed nim ciągnik rolniczy z przyczepą. Po zjechaniu na przeciwny pas ruchu zderzył się z samochodem marki Skoda. Skutki wypadku były tragiczne. Niestety pomimo podjętej reanimacji, śmierć poniósł kierowca skody 73-letni  mieszkaniec gminy Krasnobród. Pasażerka z którą podróżował z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierujący mercedesem twierdzi, ciągnik rolniczy zauważył w ostatniej chwili i zjechał na przeciwny pas aby uniknąć wjechania w przyczepę ciągnika. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają zamojscy policjanci.

Wczoraj w godzinach wieczornych dyżurny zamojskiej Komendy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 849 w miejscowości Lipsko. Na miejsce natychmiast skierował policjantów. Funkcjonariusze na podstawie śladów znajdujących się na jezdni i poboczu drogi oraz informacji uzyskanych od uczestników zdarzenia, wstępnie ustalili jego przebieg. Z ich ustaleń wynika, że 42-latek z gminy Zamość jadący mercedesem od strony Krasnobrodu w kierunku Zamościa zauważył jadący przed nim ciągnik rolniczy z przyczepą, którym przemieszczał się 25-letni mieszkaniec gm. Zamość. Zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z samochodem marki Skoda. Skodą od strony Zamościa przemieszczał się 73-latek z gminy Krasnobród. Podróżował on z pasażerką 64-letnią kobietą, również mieszkanką gminy Krasnobród.

Kierujący mercedesem twierdzi, ciągnik rolniczy zauważył w ostatniej chwili i zjechał na przeciwny pas aby uniknąć wjechania w  przyczępę ciągnika.

Siła uderzenia była tak silna, że pojazd marki Mercedes został obrócony wokół własnej osi i uderzył w przyczepę, natomiast Skoda wjechała do przydrożnego rowu. Zarówno kierujący skodą, jak też podóżująca z nim pasażerka byli zakleszczeni w pojeździe. W tym zakresie, celem ich uwolnienia, czynności realizowała załoga straży pożarnej.

Na miejscu załoga karetki pogotowia udzialała pomocy medycznej poszkodowanym. Niestety w wypadku śmierć poniósł kierujący skodą mężczyzna. 64-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala. 25-letni kierujący ciągnikiem rolniczym i 42-latek z mercedesa nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Zostali przebadani przez funkcjonariuszy na zawartość alkoholu. Byli trzeźwi.

Droga na miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, ponieważ przez kilka godzin pracowali tam policjanci i zabezpieczali ślady. Czynności były wykonywane pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku będą ustalali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Będą oni też ustalać czy przyczepa, z którą poruszał się kierujący ciągnikiem była prawidłowo oświetlona.