Chrześcijańska miłość

Chrześcijańska miłość w działaniu, Świadkowie Jehowy pomagają współwyznawcom.

Świadkowie Jehowy pomagają swoim współwyznawcom z Ukrainy. Na wszystkich przejściach granicznych i w miastach, do których przybywają uchodźcy z Ukrainy Świadkowie Jehowy zorganizowali już specjalne punkty pomocy. Przybywających tam współwyznawców witają grupy z tablicami z napisem „JW.ORG”.

Po zadbaniu o ich najpilniejsze potrzeby, lokalni Świadkowie przyjmują swoich współwyznawców między innymi do Sal Królestwa i Sal Zgromadzeń, czyli lokalnych ośrodków wielbienia tej społeczności. Organizowana jest tam dalsza pomoc – Świadkowie dbają o wyżywienie, środki higieniczne i ubrania.

Pełnimy dyżury 24 godziny na dobę, by nieść praktyczną pomoc, ale udzielamy też pomocy emocjonalnej i duchowej – bardzo potrzebnej w obliczu tej sytuacji. Świadkowie Jehowy w całej Polsce zgłaszają kwatery, w których nasi współwyznawcy z Ukrainy mogą zamieszkać – najczęściej bezterminowo, tak długo jak będzie to potrzebne” – mówi Robert Warda, lokalny przedstawiciel Świadków Jehowy.

Wielu Świadków Jehowy jest bezpośrednio zaangażowanych w niesienie pomocy uchodźcom.

Już w pierwszych minutach naszego dyżuru mieliśmy możliwość spotkać naszych współwyznawców z Ukrainy. Mimo bariery językowej, porozumieliśmy się językiem miłości. Proste gesty, uśmiech, uściski i poczucie, że odtąd ci ludzie są już bezpieczni – to niesamowite uczucie nie tylko mówić o chrześcijańskiej miłości, ale móc ją okazać w praktyce” – mówi Grzegorz, jeden ze Świadków, który czeka na współwyznawców na przejściu granicznym w Korczowej.

Wielu z nas od dawna nie dosypia. Ale o każdej porze dnia i nocy jesteśmy gotowi do przyjęcia naszych przyjaciół pod swój dach i do odbierania ich wprost z granicy” – powiedział Łukasz Krawczyk z Hrubieszowa.

Na całym świecie jest blisko 9 milionów Świadków Jehowy, którzy działają w 239 krajach. W Polsce są trzecią co do wielkości grupą wyznaniową. Na Lubelszczyźnie działa około 60 zborów Świadków Jehowy. Wyznawcy tej religii na całym świecie w tym również w Polsce i w Ukrainie cieszą się opinią praworządnych obywateli mających swój wkład na rzecz lokalnych społeczności. Chętnie podporządkowują się władzom państwowym, zachowując jednocześnie całkowitą neutralność w sprawach politycznych i nie biorąc udziału w wojnach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w serwisie internetowym Świadków Jehowy jw.org

Michał i Estera Gierczak – Świadkowie Jehowy z Chełma na przejściu granicznym w Dorohusku oczekują na swoich współwyznawców z Ukrainy

 

Świadkowie Jehowy z Przemyśla i Lubaczowa na kolejowym przejściu granicznym w Przemyślu oczekują na swoich współwyznawców z Ukrainy

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Świadków Jehowy