Połamane drzewa

Połamane drzewa,śliskie drogi! Od wczoraj służby mają pełne ręce roboty.Od wczoraj policjanci wielokrotnie interweniowali przy zdarzeniach drogowych na terenie powiatu ryckiego. Główną przyczyną większości tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku, zwłaszcza wtedy kiedy mocno pada śnieg, a nawierzchnia jest śliska.

W związku z silnymi opadami śniegu warunki drogowe znacznie się pogorszyły. Na ulicach zalega śnieg i błoto pośniegowe co sprawia, że warunki dla kierowców są wyjątkowo trudne. Wczoraj doszło do kilku zdarzeń na drogach naszego powiatu. Najgroźniej wyglądały dwie kolizje, gdzie doszło do dachowania pojazdów.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godziny 17:00 w na drodze relacji Ryki-Rososz za wiaduktem, gdzie 41-letnia kierująca pojazdem marki Renault  nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i wpadła w poślizg, w wyniku czego doszło do dachowania pojazdu. Zarówno 41-latka jak i dwie pasażerki na szczęście nie odniosły obrażeń. Kierująca była trzeźwa.

Już godzinę później miała miejsce kolejna kolizja drogowa, tym razem na drodze ekspresowej  S-17 na wysokości Nowej Dąbi. 30-letnia kierująca samochodem marki Kia również wpadła w poślizg, uderzyła w bariery ochronne, a  następnie auto dachowało w przydrożnym rowie. Jak ustalili mundurowi przyczyną zdarzenia też w tym przypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierująca była trzeźwa. Z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, na szczęście nie zagrażały one jej życiu.

Apelujemy o ostrożność na drogach. Intensywne opady śniegu powodują, że na ulicach zrobiło się ślisko, a przez to mniej bezpiecznie. W takich warunkach atmosferycznych ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości. Zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków drogowych pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu. Pamiętajmy właściwe przygotowanie się do jazdy to połowa sukcesu. Jeżeli dołożymy do tego przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, koncentrację, zachowanie ostrożności, odpowiedni dystans od poprzedzającego auta, to będziemy mogli bezpiecznie dotrzeć do celu.