Pamiątka śmierci Jezusa

 

Pamiątka śmierci Jezusa 2022 w cieniu Pandemii i Wojny!  Świadkowie Jehowy mówią, gdzie znaleźć prawdziwą nadzieję.

Jak co roku Świadkowie Jehowy na całym świecie organizują coroczne obchody Pamiątki Śmierci Jezusa, która jest poprzedzona specjalnym wykładem Biblijnym. Wykład zostanie wygłoszony  tydzień przed Pamiątką.
Także i w tym roku mimo Światowych zawirowań i przeciwności na całym świecie min.Pandemia i Wojna, które są największym problemem w dzisiejszym świecie. Nie przeszkodzi to aby przeszło  9 00 000 milionów osób, wysłuchało specjalnego wykładu i tydzień później uczestniczyć w wyjątkowym święcie „Pamiątka Śmierci Jezusa Chrystusa”.

Aktualna sytuacja sprawia, że wiele osób traci nadzieję i poczucie szczęścia.
W związku z tym Świadkowie Jehowy w Lublinie zapraszają 10 kwietnia 2022 roku na specjalny wykład publiczny pod tytułem „Gdzie możesz znaleźć prawdziwą nadzieję?”.

Przedłużająca się pandemia, wojna w Ukrainie i narastające problemy ekonomiczne sprawiają, że coraz więcej osób traci poczucie szczęścia i nadzieję na poprawę sytuacji. Takie nastroje potwierdza opublikowany niedawno globalny sondaż1 Międzynarodowego Stowarzyszenia Gallupa podsumowujący rok 2021. Wynika z niego, że ludzie w skali całego świata mają podobne odczucia, a to, co się dzieje, istotnie wpływa na ich obawy i perspektywy. Prezes Stowarzyszenia Gallupa Kanczo Stojczew powiedział:

U progu roku 2022 panuje przekonanie, że ta sytuacja będzie się raczej przedłużać i trudno dokładnie powiedzieć, kiedy się skończy”.

Czy mimo tak ponurych perspektyw można zachować pozytywne nastawienie? Tak. Może w tym pomóc zaplanowany na 10 kwietnia wykład publiczny, w którym Świadkowie Jehowy wyjaśnią „Gdzie można znaleźć prawdziwą nadzieję?”. W trakcie 30-minutowego programu przedstawione zostaną konkretne powody, dla których warto zaufać nadziei przedstawionej w Biblii. Wykład ten jest pierwszym z dwóch kwietniowych wydarzeń specjalnych organizowanych przez Świadków na całym świecie, w tym również w Lublinie.

Biblia kreśli przed ludzkością perspektywy życia bez bólu, bez cierpień, a nawet bez śmierci – mówi Robert Warda, lokalny rzecznik Świadków Jehowy.” Dla wielu osób zaskakujące jest to, gdy dowiadują się, jaki był pierwotny cel Boga gdy stwarzał ludzi – a mianowicie, że mieli cieszyć się doskonałym zdrowiem w doskonałych warunkach, tutaj na ziemi. Biblia uczy, że ten Boży zamiar się nie zmienił i zostanie wkrótce zrealizowany. W wykładzie biblijnym będzie można usłyszeć odpowiedzi na pytania: Dlaczego jest tyle cierpień? Jaką nadzieję daje Biblia? Dlaczego możemy ufać obietnicom biblijnym?

Oprócz tego wieczorem 15 kwietnia 2022 roku Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich chętnych na obchody Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa. Dla Świadków Jehowy jest to najważniejsze wydarzenie w roku. Podczas ubiegłorocznej, wirtualnej wersji tego wydarzenia do ponad 8,6 miliona Świadków dołączyło ponad 12,6 miliona gości! Łączna frekwencja, wynosząca 21 367 603 osoby, oznaczała wzrost o 19,7% w stosunku do roku 2020. W Polsce w zeszłym roku w Pamiątce śmierci Jezusa wzięło udział 201 271 osób, co było najwyższą liczbą od lat.

Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny, a informacje o dokładnych godzinach w województwie można znaleźć w serwisie jw.org.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 119 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 113 tysięcy wyznawców.

 
Poniżej podajemy za Świadkami Jehowy dokładne miejsca i pory uroczystości Wieczerzy Pańskiej w Lublinie:

Sala Zgromadzeń Świadków Jehowy ul.Kmieca 18 godz. 19:00 i 20:30

Sala Królestwa Świadków Jehowy ul. Pawłowa 37 godz. 19:00

– Audytorium B – I piętro i Audytorium A – parter; godz. 20:30 – Audytorium A – parter, Audytorium B – I piętro.

Sala Królestwa Świadków Jehowy ul. Długa 25 godz. 19:00 i 20:45

Sala Królestwa Świadków Jehowy ul. Choiny 9 godz. 19:00 Audytorium nr. 2, 19:15 Audytorium nr. 3 i 21:00 Audytorium nr. 2.

Hotel Victoria ul. G. Narutowicza 58/60 godz. 19:15

Hotel „Pałac Akropol” ul. Aleja Warszawska 179a godz. 19:00

Źródła:1 Sondaż „2021 – End of Year” Międzynarodowego Stowarzyszenia Gallupa

Świadkowie Jehowy obchodzą Pamiątkę śmierci Jezusa / fot. JW.ORG
W trakcie Pamiątki wygłaszany jest wykład na podstawie Biblii / fot. JW.ORG

Zdjęcia dzięki uprzejmości uprzejmości Świadków Jehowy. JW.ORG

Pamiątka śmierci Jezusa w roku 2022 Pytania i odpowiedzi.

Pamiątka śmierci Jezusa
Pamiątka śmierci Jezusa w roku 2022

Pamiątka śmierci Jezusa w roku 2022 Pytania i odpowiedzi.

Wiele osób zastanawia się dlaczego Świadkowie Jehowy zapraszają na Pamiątkę śmierci Jezusa i co tak naprawdę się dzieje. Nasza redakcja postanowiła zagłębić się w temacie i poszukaliśmy odpowiedzi u źródła.

Kiedy Pamiątka śmierci Jezusa będzie obchodzona w roku 2022 i ile potrwa cała uroczystość?
W 2022 roku Pamiątka śmierci Jezusa będzie obchodzona 15 kwietnia. Uroczystość potrwa około godziny.

Czy każdy może przyjść na Pamiątkę?
Tak. Każdy, kto chce upamiętniać śmierć Jezusa razem ze Świadkami Jehowy, jest mile widzianym gościem. Wstęp na uroczystość jest wolny i nie organizuje się żadnych zbiórek pieniędzy. Informacje o najbliższym miejscu uroczystości można znaleźć w serwisie jw.org.

Co się dzieje w trakcie Pamiątki?
Uroczystość zaczyna się i kończy zaśpiewaniem pieśni oraz modlitwą, w której obecnych reprezentuje jeden z kaznodziejów Świadków Jehowy. Główną częścią Pamiątki jest przemówienie, które wyjaśnia, jakie znaczenie ma śmierć Jezusa Chrystusa i jaką korzyść możemy odnieść z tego, co zrobili dla nas Bóg i Chrystus.

Czy obchody Pamiątki organizowane przez Świadków Jehowy są takie same jak obchody Wielkanocy?
Nie. Wielkanoc jest świętem zmartwychwstania Jezusa, a obchody Pamiątki są uroczystym upamiętnieniem jego śmierci. Jest to zgodne z bezpośrednim
poleceniem, jakie Jezus dał swoim najbliższym uczniom: „Czyńcie to na
moją pamiątkę” (Ewangelia wg Łukasza 22:19). Świadkowie Jehowy
stosują się do tego polecenia każdego roku w rocznicę śmierci Jezusa, którą wyznacza biblijny kalendarz księżycowy. Uroczystość ta została ustanowiona po zachodzie słońca dnia 14 nisan 33 roku n.e. Idąc za przykładem pierwszych chrześcijan, Świadkowie Jehowy co roku obchodzą Pamiątkę właśnie tego dnia. Chociaż w 33 roku n.e. 14 nisan przypadał w piątek, rocznica tej daty może wypadać w różne dni tygodnia. Ustalając ten dzień, Świadkowie Jehowy posługują się metodą, z której korzystano w czasach Jezusa, a nie stosowaną we współczesnym kalendarzu żydowskim.

Kim są Świadkowie Jehowy?
Świadkowie Jehowy to chrześcijanie, którzy oddają cześć Bogu Jehowie i
prowadzą działalność ewangelizacyjną, poprzez którą promują wartość
edukacji biblijnej. Głównym celem ich biblijnego programu edukacyjnego jest przekazywanie dobrej nowiny o Królestwie Bożym, będącym realnym rządem. Nazwa Świadkowie Jehowy odróżnia ich od innych religii, ponieważ odnosi się nie tylko do tego, kogo reprezentują, ale także do ewangelizacji, w której biorą udział dobrowolnie zgodnie z wolą Boga.

 

Czy wiesz, że…
Świadkowie Jehowy działają
w 239 krajach świata, w tym
od 130 lat w Polsce, gdzie obecnie stanowią trzecią co do wielkości grupę religijną. W 2021 roku Pamiątkę Śmierci Jezusa
na całym świecie obchodziły
21 367 603 osoby, z czego
201 271 osób w Polsce.

 

 

Zdjęcie:Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy. jw.org

Pamiątka 2022 – Pytania i odpowiedzi