Ciężarówką wjechał pod szynobus

Ciężarówką wjechał pod szynobus.3000 PLN mandatu dla 26-latka.

Do zderzenia samochodu ciężarowego z szynobusem doszło wczoraj w miejscowości Płoskie. Kierujący pojazdem 26-latek zignorował nadawane sygnały i wjechał na przejazd wprost pod maszynę. Szynobusem podróżowało 15 pasażerów, jednak nikomu nic się nie stało. 26 latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, którym kierował.

Informacje o zdarzeniu w miejscowości Płoskie dyżurny zamojskiej komendy otrzymał wczoraj tuż po godzinie 12.00. za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia się  pojazdu ciężarowego z szynobusem. Na miejsce natychmiast skierował policjantów.

Funkcjonariusze na podstawie relacji kierujących, śladów na miejscu zdarzenia oraz uszkodzeń pojazdów ustalili jego przebieg. Z ich ustaleń wynika, że do zdarzenia doprowadził kierujący samochodem marki Man 26-latek z gminy Fajsławice, który poruszał się od strony Mokrego w kierunku miejscowości Płoskie. Mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez torowisko, zignorował nadawane sygnały i wjechał na przejazd. Nie zauważył, że w tym czasie od strony Zawady zbliża się szynobus. Kierujący szynobusem 55-latek nie zdołał wyhamować i uderzył w tył ciężarówki. 

Szynobusem podróżowało 15 pasażerów. Na szczęście poza uszkodzeniami w pojazdach, nikomu nic się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Obaj byli trzeźwi.

26 latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy zł. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, którym kierował.

Pamiętaj!

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Ma również obowiązek prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy.

Bezwzględnie należy stosować się do znaku STOP. Natomiast na osobach pieszych ciąży obowiązek przechodzenia przez tory jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Niestosowanie się do tego nakazu stanowi zagrożenie dla życia przechodnia, jest również wykroczeniem, za które można otrzymać mandat karny.