Pijany

Dwuletnia dziewczynka pod opieką pijanej matki i babci.

Ponad 2 promile  w organizmie miała 27 latka która „opiekowała się” swoją 2 letnią córką. Pijana była także babcia, która „pomagała” w tej opiece. O zdarzeniu funkcjonariusze powiadomią sąd rodzinny. Dodatkowo jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem kobiety stworzyły dla dziecka niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wczoraj wieczorem otrzymali zgłoszenie, że w Opolu Lubelskim pijana kobieta i jej matka opiekuje się małym dzieckiem. Na miejscu funkcjonariusze zastali 27 latkę, jej 2 letnią córeczkę i babcię dziecka. Od obydwu kobiet czuć było silną woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że obie kobiety mają w organizmie około 2 promili alkoholu.

Dwulatką zaopiekował się powiadomiony o sytuacji ojciec. W najbliższym czasie funkcjonariusze prześlą informację o zdarzeniu do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opolu Lubelskim, który zbada sytuację rodzinną dziecka. Funkcjonariusze sprawdzą również czy „opiekujące się” dwulatką kobiety  nie naraziły dziecka na niebezpieczeństwo.

Apelujemy do rodziców i opiekunów maluchów o zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Pamiętajmy, że nie potrafią jeszcze one dostrzec niebezpieczeństw w różnych codziennych sytuacjach. Najmłodsi bardzo często działają impulsywnie i nierozważnie. Tylko rozsądek i rozwaga dorosłych mogą sprawić, że zdrowie i życie dzieci będą bezpieczne.

Zgodnie z kodeksem karnym,  kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Z kolei jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.