Włamywacze zatrzymani

Włamywacze zatrzymani przez Policję.400 tysięcy strat.

Funkcjonariusze z komendy miejskiej i 6. komisariatu ustalili i zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 23, 38 i 43 lat. Sprawcy w czasie Świąt Wielkanocnych włamali się do jednej z firm na terenie Lublina i skradli kilka ton aluminium. Straty oszacowano na blisko 400 tysięcy złotych. Dzisiaj mężczyźni doprowadzani są do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem.

W poniedziałek rano funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednej z firm na terenie miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawcy zostali zauważeni przez ochroniarzy, którzy ich spłoszyli. Ich łupem padło kilka ton profili aluminiowych.

Do działań od razu skierowano policjantów z „mienia” oraz kryminalnych z 6. komisariatu. Funkcjonariusze w trakcie podjętych czynności ustalili, że sprawcy w sobotę po południu wynajęli w wypożyczalni busa, a następnie włamali się na teren firmy. Mężczyźni przez wiele godzin wywozili profile aluminiowe, które później przeładowywali na tira. Wartość skradzionego mienia wstępnie oszacowano na blisko 400 tysięcy złotych.

Policjanci, prowadząc czynności operacyjne, bez trudu wpadli na trop sprawców. Mężczyźni w wieku 23, 38 i 43 lat zostali zatrzymani w dzielnicy Kalinowszczyzna. Jeden z nich posiadał narkotyki. Włamywacze od razu trafili do policyjnej celi.

Policjanci odzyskali skradzione mienie. Dzisiaj zatrzymani są doprowadzani do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Po tych czynnościach zapadnie decyzja w przedmiocie zastosowania środka zapobiegawczego.