Potrącenie rowerzysty

Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu w Zamościu.

W wyniku potrącenia przez kierującego oplem 68-letni rowerzysta trafił do szpitala. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu zamojskich ulic Sikorskiego oraz Powiatowej. Przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa cykliście przez kierowcę osobówki. Apelujemy o ostrożność na drodze, stosowanie się do znaków drogowych oraz zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu.

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło wczoraj w godzinach przedpołudniowych w Zamościu na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Powiatowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że rowerzysta jadąc ulicą Powiatową chciał skręcić w lewo w ulicę Sikorskiego. Wykonując ten manewr został potrącony przez kierującego oplem, który z drogi podporządkowanej, jaką jest ulica Sikorskiego wyjechał w lewo na ulicę Powiatową.

Po uderzeniu opla w jednoślad rowerzysta przewrócił się doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Oplem kierował 65-latek z Chełma, natomiast rowerzysta to 68-letni mieszkaniec Zamościa. Obaj byli trzeźwi. Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci.

Okres wiosenny to sezon na jednoślady. Kierujący pojazdami powinni o tym pamiętać i zwracać uwagę na rowerzystów. Szczególną ostrożność na drodze powinni zachować także cykliści. Bo to właśnie ta grupa – niechronionych uczestników ruchu, do których należą rowerzyści i piesi, w zderzeniu z samochodem doznają poważnych obrażeń. Przewidujmy  zagrożenia na drodze, stosujmy się do znaków i przestrzegajmy prawa drogowego, ponieważ  dzięki temu można uniknąć tragedii.