Kobieta uwierzyła

Oszukana 45-latka, która wystawiła na sprzedaż tablet kliknęła w link w nadesłanej wiadomości od rzekomego kupca, aby zaakceptować transakcję. Okazało się, że to oszustwo według schematu, przed którym często ostrzegamy. Link w rzeczywistości odsyła do fałszywej strony, gdzie wybiera się swój bank, a następnie wpisuje się login i hasło. Przestępcy będąc w posiadaniu tych danych wykonują operacje bankowe. Pokrzywdzona straciła 2500 złotych.

Policjanci cały czas przestrzegają, aby uważać na oszustów, którzy z powodzeniem wykorzystują ten sam schemat działania. Polega on na tym, że wyszukują ogłoszeń sprzedażowych na portalach internetowych, a następnie wysyłają sprzedającym wiadomość, że przedmiot został przez nich zakupiony i aby potwierdzić transakcję proszą o kliknięcie w link. Link w rzeczywistości odsyła do fałszywej strony, gdzie wybiera się swój bank, a następnie wpisuje się login i hasło. Przestępcy będąc w posiadaniu tych danych wykonują operacje bankowe.

Tak było również w przypadku 45-letniej lublinianki, która zgłosiła się wczoraj do świdnickiej komendy i złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Na popularnym portalu sprzedażowym wystawiły na sprzedaż tablet. Następnie na maila otrzymała informacje, że przedmiot został kupiony i aby potwierdzić zakup i odebrać pieniądze musi kliknąć w link i zalogować się w bankowości elektronicznej. W efekcie z konta zostały wypłacone pieniądze w kwocie 2500 złotych.