Aleją Solidarności

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali 33-latka, który pędził Aleja Solidarności w Lublinie z prędkością 220 km/h. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 150 km/h. Kierowca został ukarany przez policjantów mandatem karnym w kwocie 2500 złotych. Dodatkowo na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci z grupy „SPEED” kontrolują w szczególności miejsca,  w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do realizacji zadań kierowane są nowoczesne radiowozy nieoznakowane z videorejestratorami, ale także oznakowane pojazdy z laserowymi miernikami prędkości.

Wczoraj podczas patrolu nieoznakowanym bmw, funkcjonariusze zauważyli mercedesa jadącego znacznie powyżej dopuszczalnej prędkości, która w tamtym miejscu na Alei Solidarności wynosiła 70 km/h. Podczas pomiaru okazało się, że kierowca na liczniku miał aż 220 km/h.

Policjanci widząc niebezpieczne zachowanie kierującego, od razu ruszyli w pościg. Kierowca został bardzo szybko zatrzymany. Okazało się, że był to 33-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych. Dodatkowo na jego konto trafiło 10 punktów karnych.