Policja podsumowała

Podczas długiego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 21 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął, natomiast 24 osoby odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 125 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło także do 202 kolizji drogowych.

Minione 5 dni długiego weekendu, był to czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy, postanowili spędzić majówkę poza domem. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy

Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podczas majowego weekendu wykorzystywali w służbie także drona. Dzięki niemu ujawniali kierowców, którzy między innymi nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej oraz wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.

Policja
Foto:Policja

 

Pomimo większej liczby policyjnych patroli na drogach i częstszych kontroli, jak również licznych apeli do kierowców o ostrożną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem od piątku na drogach województwa lubelskiego doszło do 21 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginał, natomiast 24 osoby odniosło obrażenia. Podczas kontroli drogowych ujawnionych zostało także 125 nietrzeźwych kierujących, odnotowaliśmy także 202 kolizje drogowe..