Sprzedawała ubrania

Mieszkanka gminy Urszulin powiadomiła policjantów o oszustwie na portalu ogłoszeniowym, na którym umieściła oferty sprzedaży płaszcza i butów. Szybko otrzymała wiadomość mailową z linkiem  od osoby rzekomo zainteresowanej zakupem. Kobieta weszła w link i podała dane do swojej bankowości elektronicznej. Straciła 1600 złotych.

Mieszkanka gminy Urszulin zgłosiła policjantom komisariatu, że została oszukana podczas sprzedaży ubrań. Kobieta założyła kontro na jednym z portali, żeby sprzedawać ubrania. Na portalu umieściła ogłoszenia sprzedaży płaszcza oraz butów. Po pewnym czasie otrzymała wiadomość od rzekomo zainteresowanej osoby. W treści był link, przez który miała się zalogować podając dane do swojej bankowości elektronicznej. Kobieta tak też uczyniła. Niestety po pewnym czasie otrzymała kolejną wiadomość, tym razem że z jej konta zostały wypłacone środki. Pokrzywdzona zorientowała się, że straciła pieniądze w kwocie 1600 zł.

Apelujemy o rozwagę podczas wszelkich transakcji wykonywanych w Internecie. Uważajmy na wszelkiego rodzaju linki przesyłane od nieznanych nam osób. Oszuści w ten sposób mogą próbować wyłudzić od nas pieniądze.