15 letni

Na skrzyżowaniu w Woli Uhruskiej 15-letni cyklista zderzył się z pojazdem osobowym. Policjanci ustalili, że nastolatek zjeżdżając ze wzniesienia drogą podporządkowaną nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu nissanem. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o ostrożność na drogach.

Wczoraj przed godziną 14.00 na skrzyżowaniu ulic Krzywej i Leśnej w Woli Uhruskiej doszło do zderzenia cyklisty i pojazdu osobowego. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 15-letni rowerzysta jadąc ze wniesienia drogą podporządkowaną nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu nissanem 62-latkowi. W efekcie rowerzysta upadł na maskę auta doznając obrażeń ciała. Na miejsce wezwano pogotowie, które zabrało nastolatka do szpitala.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drogach. Aura sprzyja wycieczkom rowerowym, pamiętajmy jednak o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza o stosowaniu się do zasad pierwszeństwa. Nie zapominajmy też o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu.