Jechała na egzamin maturalny

Brawurowa jazda była przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło w Rososzy. 20-letnia mieszkanka gminy Kłoczew kierując osobowym peugeotem, wykonując manewr wyprzedzania dwóch pojazdów, uderzyła w jeden z nich, a następnie zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka citroenem. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Kierującej peugeotem zatrzymano prawo jazdy.

Wczoraj dyżurny ryckiej komendy po godzinie 8.00 został powiadomiony, że na drodze powiatowej w miejscowości Rososz doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 20-letnia mieszkanka gminy Kłoczew kierując samochodem marki Peugeot  w miejscowości Rososz  na prostym odcinku drogi  podjęła manewr wyprzedzania dwóch pojazdów. Widząc  nadjeżdżający z przeciwnego kierunku ruchu pojazd, zjechała na prawy pas ruchu, gdzie uderzyła w tył wyprzedzanego busa. 

20-latka straciła  panowanie nad pojazdem, a następnie  zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie  zderzyła się  z nadjeżdżającym z  naprzeciwka citroenem. W wyniku zdarzenia 56-letnia  pasażerka citroena doznała obrażeń ciała i  została przewieziona do szpitala. Natomiast inni uczestnicy zdarzenia, w tym przewożone busem osoby nie odniosły obrażeń. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami. Byli trzeźwi.

Z uwagi na realne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowanie wypadku drogowego kierującej peugeotem  zatrzymano  prawo jazdy. Jak się okazało kierująca śpieszyła się na odbywający się tego dnia egzamin dojrzałości. 

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz trzeźwość za kierownicą. Poza odpowiedzialnością karną nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii, do utraty zdrowia, a nawet życia.