Kryminalni z KWP w Lublinie

Kryminalni z KWP w Lublinie ujawnili i zlikwidowali kolejne laboratorium mefedronu. Tym razem trop zaprowadził ich do województwa łódzkiego gdzie 50 latek razem ze swoją partnerką oraz kolegą zajmowali się produkcją tej niebezpiecznej substancji. Podczas przeszukania zabezpieczyli 6 kg mefedronu oraz kilkaset litrów substancji przygotowanej do krystalizacji. Wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Laboratorium ukryte było na prywatnej posesji w powiecie sieradzkim. Kryminalni z komendy wojewódzkiej podczas wejścia na posesję wspierani byli przez kolegów z CBŚP zarządu w Katowicach oraz kontrterrorystów z Lublina, Łodzi oraz BOA. Na miejscu zatrzymali 50 latka oraz jego 43 letnią partnerkę a także 40 letniego kolegę. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie gdzie usłyszeli zarzuty. Będą odpowiadać za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających za co grozi do 15 lat więzienia.

Foto:Policja

Podczas przeszukania policjanci ujawnili całą linę produkcyjną mefedronu. Zbiorniki z substancją przygotowaną do krystalizacji, kilkusetlitrowy reaktor do mieszania substancji oraz gotowy produkt.

W budynku w którym znajdowało się laboratorium policjanci na poddaszu odkryli ponad 20 metrowy namiot przystosowany do uprawy marihuany. Jak ustalili, w namiocie już wcześniej była prowadzona uprawa. Podczas przeszukania ujawnili pozostałą cześć konopi indyjskich pochodzącej z uprawy, która jeszcze nie trafiła do obrotu.

Foto:Policja

Na miejscu kryminalni zabezpieczyli także dwie jednostki broni palnej, kilkaset sztuk amunicji oraz substancje i przyrządy do jej wytwarzania. Broń zostanie poddana analizie. Policjanci sprawdzają także czy na te jednostki broni oraz amunicję mieli pozwolenie.  

Foto:Policja

Jest to kolejne zlikwidowane laboratorium mefedronu na terenie kraju przez kryminalnych z sekcji do walki z przestępczością narkotykową KWP w Lublinie.

Foto:Policja

hjj