Śmiertelny wypadek

Śmiertelny wypadek-Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w powiecie lubelskim. Kierowca ciągnika rolniczego jadąc z przyczepą, podczas wykonywania manewru skrętu w prawo stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego doszło do przewrócenia się traktora i przygniecenia 68-latka. Życia mężczyzny nie udało się uratować. Apelujemy o ostrożność!

Wczoraj po południu lubelscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Łopiennik (gmina Borzechów). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 68-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego kierując ciągnikiem rolniczym z przyczepą wypełnioną zbożem, wykonywał manewr skrętu w prawo w drogę lokalną. Najprawdopodobniej w wyniku niezachowania należytej ostrożności stracił panowanie nad traktorem. Następnie podczas awaryjnego hamowania doszło do przewrócenia się pojazdu i przygniecenia 68-latka.

Życia mężczyzny pomimo reanimacji nie udało się uratować. Na miejscu przez wiele godzin pracowali policjanci, prokurator oraz biegły. Ciało 68-latka zabezpieczono na sekcję zwłok. Trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku.

Jednocześnie przypominamy, że sezon na zwożone prace polowe właśnie się zaczyna. Dlatego należy zadbać o właściwy stan techniczny maszyn rolniczych oraz zachować ostrożność w trakcie wykonywania prac. Szczególną uwagę należy też zwrócić na dzieci, które często angażują się w pomaganie dorosłym i nie zwracają uwagi na grożące im niebezpieczeństwa.