Kobieta chciała sprzedać sukienkę

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. 33-latka chciała sprzedać sukienki, a w efekcie straciła 6 000 złotych. Przypominamy, że niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w Internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych.

Do policjantów zgłosiła się 33-letnia mieszkanka naszego powiatu, która została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż sukienki za kwotę 80 złotych. Za pośrednictwem aplikacji skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem, która podesłała jej na adres mailowy link, za pośrednictwem którego miała odebrać pieniądze. 33-latka weszła na swoją pocztę i niestety otworzyła podesłany jej link. Została przekierowana na stronę do płatności internetowych, na której podała numer karty i pin. Po jakimś czasie okazało się, że z jej konta zostały wypłacone pieniądze w kwocie 6 000 złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Ponownie przypominamy – jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę, gdzie mamy podać swoje dane lub dane do płatności nie róbmy tego!  Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.